چطور سریال دستگاه خود را پیدا کنیم؟

 

  پرینتر و چندکاره ها
اسکنر
فاکس
فتوکپی
انواع دوربین
ویدیو پروژکتور
ماشین حساب
   

سری دستگاههای i-SENSYS

ساختار سریال نامبر دستگاههای سری i-SENSYS به نوع کارکرد آن بستگی دارد ، که در زیر توضیح داده شده. - اگر دستگاه سری i-SENSYS شما فقط امکان چاپ را فراهم کند سریال دستگاه 10 کاراکتری و محتوی 4 حرف و 6 عدد است مانند ABCD 123456 - اگر دستگاه سری i-SENSYS شما امکان چاپ ، کپی ، اسکن یا فاکس را فراهم کند به عبارتی چند منظوره باشد ، سریال 8 کاراکتری خواهد داشت که حاوی 3 حرف و 5 عدد است. مانند : ABC 12345 سریال نامبر در این دستگاه ها همیشه بر روی یک برچسب سفید در پشت دستگاه چسبانده شده و یا برای برخی از مدلها داخل دستگاه میباشد. به عکسها توجه فرمایید.

دستگاههای جوهر افشان سری PIXMA

سریال نامبر در دستگاههای جوهر افشان 9 کاراکتر دارد که حاوی 4 حرف و 5 عدد میباشد مثال:abcd12345 این سریال معمولا بر روی برچسبی در پشت یا داخل دستگاه چسبیده شده ، در زیر تصاویر بعضی برچسب سریال بعضی از دستگاهها را میتوانید ببینید. تصاویر برچسب پشت دستگاهها

تصاویر برچسب سریال داخل دستگاه دقت داشته باشید در طول زمان ممکن است جوهر دستگاه بر روی برچسب سریال را پوشانده باشد میتوانید با یک دستمال خشک برچسب را تمیز کنید.

همچنین میتوانید سریال دستگاه خود بر روی یک برچسب سفید رنگ روی کارتن دستگاه خود پیدا کنید.

سری دستگاههای MAXIFY سریال نامبر در دستگاههای سری MAXIFY 9 کاراکتر دارد که حاوی 4 حرف و 5 عدد میباشد مثال:abcd12345 این سریال معمولا بر روی برچسبی در پشت یا داخل دستگاه چسبیده شده ، در زیر تصاویر بعضی برچسب سریال بعضی از دستگاهها را میتوانید ببینید.

دستگاههای چاپ عکس 10*15 SELPHY

سریال دستگاههای چاپ عکس 10 کاراکتری میباشد سریال این دستگاههای معمولا بعد از یک پرانتز با دو رقم میباشد مثال: (21) دقت داشته باشید که اعداد داخل پرانتز جزئی از سریال نامبر نیست. سریال نامبر بر روی یک برچسب سفید چاپ و کف دستگاه چسبانده شده به عکس دقت کنید.


   

اسکنرها

سریال دستگاههای اسکنر سری Canoscan یا Canonscan lide 9 کاراکتری حاوی 4 حرف و 5 عدد میباشد ، مثال: ABCD 12345 سریال در بعضی از مدل اسکنرها توسط عبارت ‘Serial Number’ نشان داده شده است و در بعضی مدلها فقط با عبارت ‘S/N’ نمایش داده میشود. سریال بر روی یک برچسب در پشت یا زیر دستگاه چاپ شده است. به نمونه تصاویر دقت فرمایید.


   

دستگاههای فاکس

سریال دستگاههای فاکس کانن بر روی یک برچسب در پشت دستگاه تعبیه شده است.

   

سریال دستگاههای کپی پرسنلی (سایز A4)

سریال دستگاههای کپی پرسنلی کانن بر روی یک برچسب در پشت دستگاه تعبیه شده است.


   

 دوربین های EOS

شماره سریال دوربین های eos به طور کلی 12 رقم می باشد.بااین حال در مدل های قدیمی تر ممکن است بین 6تا10 رقم باشد.در تصاویر زیر سریال به رنگ سیاه و سفید و یاخاکستری یا سفید نمایش داده شده است.درمدل های خاص سریال بعد از "no"نمایش داده می شود .

.مکان هایی که ممکن است شماره سریال نمایش داده شود در تصاویر زیر در کادر قرمز مشخص شده است

 شماهمچنین می توانید شماره سریال دوربین خود را برروی یک برچسب سفید دریک طرف از جعبه دوربین خود ببینید.شماره سریال معمولا با دو عدد در داخل پرانتز شروع می شود مثل(21) دقت داشته باشید که اعداد داخل پرانتز جزئی از سریال نامبر نیست. به عکس زیر توجه کنید. 

 دوربین های PowerShot و IXUS

در دوربین های PowerShot و IXUS شماره سریال از 12 عدد تشکیل شده است.با این حال دربرخی دوربین های قدیمی تر ممکن از حرو ف و 9یا 10 رقم تشکیل شده باشد.رنگ سریال همیشه سیاه وسفید در روی یک برچسب واقع در زیر دوربین چاپ شده است.با این حال رنگ برچسب بسته به رنگ دوربین شما ممکن است متفاوت باشد.

نمونه ای از تصویر شماره سریال رادر زیر مشاهده کنید. 

IXUS_150-Base

 شما همچنین می توانید شماره سریال دوربین خود را بر روی یک برچسب سفید دریک طرف از جعبه دوربین خود ببینید. سریال روی کارتن معمولا بعد از یک پرانتز با دو رقم میباشد مثال: (21) دقت داشته باشید که اعداد داخل پرانتز جزئی از سریال نامبر نیست. .محل شماره سریال در برچسب زیر مشخص شده است: 

لنزهای EF

در لنزهایef شماره سریال فقط عدد است که ممکن است بین 5، 6، 7، 8، 10 و یا 12 عدد باشد.که بسته به مدل یا سال ساخت لنز متفاوت باشد. در تصاویر زیر مکان های شماره سریال در لنز مشخص شده ا ست.

 1- رنگ شماره سریال لنز بسته به رنگ لنز متفاوت است.توجه کنید که وقتی لنز خودرا به دوربین متصل می کنید شماره سریال در زیر لنز قرار میگیرد.

2- در قسمت پلاستیکی یا فلزی داخل لنز با رنگ سیاه ممکن است سریال نوشته شده باشد.

توجه فرمایید بعضی لنزها ممکن است کد یک شرکت را نیز داشته باشند که ممکن است آنرا با شماره سریال اشتباه بگیرید.این کد شرکت به راحتی قابل شناسایی است.این کد از اعداد و حروف تشکیل شده.یک نمونه آنرا در زیر میبینید.

فلاش

درفلاش های مدل قدیمی تر شماره سریال آنها به سر فلاش خورده است که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

در فلاش های مدل جدیدتر شماره سریال آنها روی یک برچسب با فرمت سیاه و سفید یا نقره ای در پس زمینه خاکستری هک شده است که در تصویر زیر نمایش داده شده است.

دوربین های فیلمبرداری سری LEGRIA و دوربین های فیلم برداری حرفه ای و EOS Cinema Cameras

سریال دوربین فیلمبرداری بسته به مدل و امکانات ممکن است ترکیبی از حروف و اعداد یا فقط اعداد باشد. به طور کلی سریال این دستگاه ها 12 رقم است و با نشان S/N: قابل شناسایی خوهد بود ، سریال معمولا بر روی یک برچسب چاپ شده و اکثر اوقات زیر دوربین و یا پشت باطری دستگاه قرار دارد. به عکس ها و نمونه ها دقت فرمایید.

شما همچنین میتوانید سریال دستگاه را که روی یک برچسب سفید رنگ چاپ شده و بر روی یک جهت از کارتن دستگاه چسبانده شده مشاهده کنید . سریال روی کارتن معمولا بعد از یک پرانتز با دو رقم میباشد مثال: (21) دقت داشته باشید که اعداد داخل پرانتز جزئی از سریال نامبر نیست. به عکس توجه فرمایید.

دوربین های تحت شبکه کانن

سریال دوربین های تحت شبکه کانن در زیر آن در قسمتی که با عنوان ‘serial number’ نمایش داده میشود قرار دارد .

   

ویدیو پروژکتور

سریال نامبر تمام دستگاههای ویدیو پروژکتور کانن در زیر دستگاه قرار دارد که همیشه ترکیبی از حروف و عدد خواهد بود.

   

ماشین حساب

سریال نامبر دستگاههای ماشین حسابهای چاپی بر روی یک برچسب سفید زیر دستگاه چاپ و تعبیه شده است که با عبارت NO نمایش داده میشود. همچنین ممکن است بر روی جعبه ی دستگاه هم برچسب سریال وجود داشته باشد.